17 Kasım 2014 Pazartesi

Sonbahar mevsimine özel nailart fikirleri

Sonbahar geldi diye herkeste otomatik olarak koyu renklere geçiş var.
Oysa canlı renklere en çok ihtiyaç duyacağımız mevsim Sonbahar.
Geçiş sürecindeki o hüzünlü ruh halinden etkilenmemek için kendinizi renklerle mutlu etmek yapılabilecek en basit ve etkili yöntemlerden ;)


Sonbahar aylarına en uygun oje renkleri, nail art modelleri nelermiş bir bakalım dedim, karşıma ağırlıklı toprak tonları çıksa da,desenler sayesinde daha canlı bir hale gelmiş.

Bol örnek topladım,bazıları herkesin kullanabileceği sadelik ve basitlikte, kimileri de el becerisi isteyen ve daha süslü tırnakları sevenler için. Aralarından beğenip uygulamak size kaldı.

Leopar-zebra deseni yapmak sandığınız kadar zor değil, ince uçlu fırça ile gelişigüzel çizgiler ve içerisine dolgu olarak kullanacağınız ojeyle bir kaç dakikada yapabilirsiniz.

Sade ama dikkat çekici bir model isteyenler bunu deneyebilir. Polka dot- puantiye tutkusu geçmedi,geçmeyecek! İşte sonbahar için en cici puantiye nailartı :)

Kalıpların dışına çıkmak marjinal olmak değildir, bazen tek bir şerit bile büyük fark yaratır ;)Bu deseni, en kolay stamp ler ile yapabilirsiniz. İnternette bolca satılan envai çeşit modelini alarak tırnağınıza kısa sürede türlü desenler yapmanız mümkün ;)


Adım adım uygulaması gösterilen bu balkabağı modelini mutlaka deneyin!

Aztek desen denilen bu nailart ı el becerinize güveniyorsanız kolaylıkla yapabileceğiniz gibi, yine stamp ler yardımıyla da kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ben uğraşmayayım,en kolay yolu söyle diyenlere ise, simli ojeler oldukça yardımcı olacaktır ;)

Kim demiş bütün tırnaklara tek renk sürülür diye, buyrun ne de güzel bir sonuç çıkmış ;)

Ve son olarak; el becerisine güvenen varsa, bir tabloyu andıran bu modeli deneyebilir.

1 yorum: